Berlińska Orkiestra Festiwalowa Filharmonii Uniwersyteckiej


Berlińska Orkiestra Festiwalowa Filharmonii Uniwersyteckiej


Festival Orchestra Berlin (FOB) – Orkiestra pod taką nazwą powstała z iniciatywy niemieckiego dyrygenta Stefana Bevier. Trzon orkiestry stanowią w całosci znakomici muzycy Zespołu Solistów Ricordanza Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu, a jej Koncertmistrzem I kierownikiem Artystycznym oraz solistą jest wybitny skrzypek, Laureat Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych, profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu Viktor Kuznetsov.

Od momentu założenia Orkiestra zagrala niezliczoną ilośc koncertów. W roku 2006, pod czas tourne po Niemczech, Orkiestra wystąpiła w 18 niemieckich miastach, w tym na takich prestizowych scenach koncertowych jak Filharmonia w Monachium, Stuttgart Liederhalle czy Laeiszshalle w Hamburgu. Pod czas kilkumiesięcznej europejskiej trasy w 2007 roku Festival Orchestra Berlin wykonała ponad 80 koncertów w Norwegii, Danii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii I Niemczech. W ten czas zdobyła specjalne podziękowania od Klausa Wowereita, Burmistrza Berlina i Pełnomocnika stosunków kulturalnych niemiecko-francuskich, który pisał: “ Festiwal Orchestra Berlin jest jedną z doskonałych i znanych na całym świecie orkiestr Berlina.

Festival Orchestra Berlin od momentu swojego debiutu regularnie występuje z serią corocznych koncertów na jednej z najbardziej prestizowych scen światowych – scenie Filharmonii Berlińskiej, co wskazuje na jej wysoki poziom artystyczny oraz na ogromną sympatię publiczności.