Kwintet Fortepianowy FU


Kwintet Fortepianowy FU


dr Grabosz Marcin – fortepian

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Jest również absolwentem dyrygentury Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego.

Jako pianista koncertował m.in. w Rosji, Austrii, Słowacji, Holandii i w Niemczech. Dokonał wielu prawykonań utworów wrocławskich kompozytorów. Od lat głównie zajmuje się kameralistyką. Uczestniczy jako pianista – akompaniator w kursach na terenie całego kraju. W maju 2005 roku otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego akompaniatora na Konkursie Muzyki XX Wieku w Warszawie. Jest pianistą grającym przede wszystkim muzykę klasyczną, ale współpracuje również z PWST we Wrocławiu, gdzie aranżuje i wykonuje szeroki zakres kompozycji związanych z piosenką aktorską.

Od 2008 roku jest dyrygentem Orkiestry Symfonicznej OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2009 roku ukazała się płyta wytwórni CD Accord nagrana przez Marcina Grabosza i Agatę Zubel. Na płycie znajdują się cykle pieśni Aarona Coplanda, Albana Berga i Pawła Szymańskiego oraz „Vers la flamme” Aleksandra Skriabina na fortepian solo.


Dr hab. Viktor Kuznetsov – skrzypce

Założyciel i Kierownik Zespołu: 1999 r. (ponad 500 zagranych koncertów, w większości w charakterze solisty oraz prowadzącego).

Założyciel Zespołu. Laureat Międzynarodowych Konkursów im. H. Wieniawskiego w Poznaniu oraz N. Paganiniego w Genui. Naukę rozpoczął w wieku 4 lat pod okiem ojca – wybitnego profesora Mihaiła Kuznetsova. Absolwent Konserwatorium w Kijowie w klasie prof. B. Kotorowicza. Od 1991 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie udziela się jako wykonawca, pedagog i organizator wydarzeń kulturalnych. W Polsce występował pod batutą takich dyrygentów lak W. Michniewski, J. Salwarowski, G. Nowak, M. Pijarowski, wykonując koncerty J. Sibeliusa, N. Paganiniego, L. Bethoovena, P. Czajkowskiego, W. A. Mozarta i innych. Nagrał dwie płyty solowe z muzyką A. Vivaldiego oraz N. Paganiniego. Wykłada na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wiceprezes Towarzystwa Koncertowego, założyciel Fundacji Europejska Sieć Kultury Młodych. Gra na skrzypcach Nicolo Amatiego z 1662 r.


Viktor Kuznetsov Jr. – skrzypce, gitara

W Zespole od 2007 roku. Ponad 300 zagranych koncertów.

Kariera solowa od 11 roku życia. Regularne występy w charakterze solisty w Polsce i za granicą: Hannover, Kijów, Berlin (w tym w Filharmonii Berlińskiej z koncertami F. Mendelssohna, A. Piazzolli J.S. Bacha). Dwie płyty solowe: z muzyką Fritza Kreislera w roku 2002 oraz „Pory Roku” A. Piazzolli w 2004 r. Od 2017 roku prowadzi kwartet smyczkowy, założony wspólnie z muzykami, również grającymi w zespole Ricordanza. Gra też na gitarze. Gra na skrzypcach włoskiego mistrza z XVIII wieku.


Marlena Grodzicka – Myślak – altówka

W Zespole od roku: 2016, ( ponad 30 zagranych koncertów).

Absolwentka poznańskiej „Szkoły Talentów”, a także uczelni muzycznych w Warszawie, we Wrocławiu i w Kolonii. Była laureatką konkursów skrzypcowych i altówkowych, a także stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako członek orkiestry symfonicznej „Philharmonie of the Nations” wystąpiła w najbardziej prestiżowych sal koncertowych całego świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Amsterdam Konzertgebouw , Kuala Lumpur Concert Hall, Singapour Concert Hall, etc. Obecnie pracuje w NFM Wrocław. Gra na altówce francuskiego lutnika z XVIII wieku z prywatnej kolekcji.


Jakub Myślak – wiolonczela

W Zespole od roku: 2016, ( ponad 30 zagranych koncertów).

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje muzyczne umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich zarówno w dziedzinie gry solowej, jak i kameralistyki. Ma na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą. Jako solista i kameralista występował z takimi znakomitości świata muzycznego jak Jozsef Lendvay, Justus Frantz,, Jacek Kaspszyk, Marek Pijarowski, Hanna Banaszak i Zbigniew Wodecki, Gra na instrumencie niemieckim z XVIII wieku.