Home

FILHARMONIA UNIWERSYTECKA WE WROCŁAWIU

Zobacz Repertuar
Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu

Aktualności


Koncert „Niech żyje Polska”

Koncert dla uczczenia pamięci Kornela Morawieckiego

„Płomień rozgryzie malowane dzieje, skarby mieczowi spustoszą złodzieje. Pieśń ujdzie cało”

Data: 11.11.2022, godz. 17:00

Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław

Ilość Miejsc: *zależna od aktualnych przepisów na dzień 11.11.2022

Miejsca: Nienumerowane

Rezerwacja miejsc: dla Organizacji Kombatanckich, Sybiraków, Klubów Seniora, Organizacje Młodzieżowych – pisemnie na adres biuro@filharmoniauniwersytecka.pl


koncert

Program koncertu:

Muzyka największych polskich kompozytorów okresu romantyzmu

 

Wykonawcy koncertu:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej

 

INFORMACJE O WYKONAWCACH:


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej pod tą nazwą wystąpiła po raz pierwszy dnia 28.05.2019, ale została powołana do życia w 1997 roku przez Jana Ślęka głównie dla potrzeb Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i nosiła nazwę Wrocławska Orkiestra Festiwalowa. Występowała we Wrocławiu i innych miastach, ciesząc się uznaniem publiczności i krytyki muzycznej. Aktualnie Dyrektorem Artystycznym Orkiestry Symfonicznej jest Viktor Kuznetsov, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Polsce w 1986 r i laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui w 1987 r. Od 1991 r. mieszka i pracuje we Wrocławiu. Poza działalnością koncertową prowadzi także klasę skrzypiec we Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest założycielem i Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza, który obchodzi w tym roku XX-lecie działalności. Ricordanza koncertuje w kraju i za granicą, odnosząc sukcesy, o czym świadczą liczne recenzje i nagrania. Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Johanna Straussa występuje we Wrocławiu i innych miastach, ciesząc się uznaniem publiczności i krytyki muzycznej. Muzycy tego zespołu są trzonem Orkiestry Symfonicznej, której skład uzupełniany jest w zależności od wymagań koncertu o dodatkowych muzyków z polskich i zagranicznych filharmonii. W ubiegłych latach Orkiestra Symfoniczna występowała pod nazwą Wrocławska Orkiestra Festiwalowa i Wrocławska Orkiestra Symfoniczna, a dyrygował nią maestro Jan Ślęk, oraz Marcin Grabosz. Orkiestrą podczas tegorocznych koncertów gościnnie dyryguje Andrej Nikolaev, skrzypek i dyrygent z Królewskiej Opery w Sztokholmie.

SALA KONCERTOWA RADIA WROCŁAW:


Sala Koncertowa Radia Wrocław jest jedną z największych pracowni radiowych w Polsce. Na powierzchni 600 m2 mieści się pełen zespół muzyków oraz chór. Budowę Sali przeprowadzono w burzliwych latach 1939-1942. Ze względu na brak miejsc siedzących w ciągu kilku pierwszych lat publiczność Sali Koncertowej Radia Wrocław musiała podziwiać występy sceniczne na stojąco. Jakiś czas później Sala Koncertowa we Wrocławiu doczekała się upragnionej widowni na 500 osób. Doskonała akustyka oraz profesjonalne wyposażenie muzyczne wyróżniają Salę na tle innych obiektów.

FILHARMONIA UNIWERSYTECKA WROCŁAW

KONCERTY MUZYKI KLASYCZNEJ


o filharmonii uniwersyteckiej

FILHARMONIA

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu została powołana przez Towarzystwo Koncertowe we Wrocławiu i Fundację Rozwoju Kultury we Wrocławiu w wyniku akceptacji takiej inicjatywy i objęciu jej honorowym patronatem przez Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

filharmonia Wrocław

MISJA

Jako główny cel Filharmonia Uniwersytecka stawia sobie promocję Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zespołu Solistów Ricordanza, który stanowi jej trzon artystyczny. Filharmonia chce także wspierać młodych, wrocławskich wykonawców i kompozytorów.

oratorium marianum

ORATORIUM MARIANUM

Barokowa sala koncertowa, w której odbywają się koncerty muzyki klasycznej filharmonii uniwersyteckiej. Oratorium Marianum położone jest w obrębie głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Uznawana jest za jedną z najlepszych sal muzycznych we Wrocławiu.

muzyka klasyczna Wrocław

MUZYKA

Realizację celów filharmonii ma zapewnić starannie dobrany repertuar koncertowy wykonywany na światowym poziomie. Specjalne cykle koncertowe: „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu” oraz „Relaksujące podróże melomana odkrywcy” będą kontynuowane każdego miesiąca.

PARTNERZY FILHARMONII UNIWERSYTECKIEJ