Koncert 02.04.2022

„Koncert z okazji 17 rocznicy śmierci Jana Pawła II”

W wyjątkowy sposób została uczczona 17. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, który jest patronem Świdnicy. We wnętrzu świdnickiej katedry wybrzmiało Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta. Obok siebie stanęli muzycy Orkiestry Filharmonii Uniwersyteckiej z Wrocławia oraz członkowie chórów „Misericordia” z parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, „Piu Mosso” z Wrocławia, „Concerto Glacensis” z Kłodzka i „Noster” z Goraja. Nad całością czuwała Barbara Janas, dyrygentka i inicjatorka koncertu.

Data: 02.04.2022

Miejsce: Katedra w Świdnicy

 

Organizator: Barbara Jana, Katedra w Świdnicy

Partnerzy: Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu

Program koncertu:

Requiem d-moll zwane także Mszą żałobną, powstało w 1791 roku jest jednym z największych utworów sakralnych Wolfganga Amadeusza Mozarta, a zarazem jego ostatnią, niedokończoną kompozycją. Utwór, 2 kwietnia br., w 17. rocznicę śmierci Papieża Polaka zabrzmiał w świdnickiej katedrze.

Wykonawca koncertu:

Soliści:

Anna Dytry-Kaludov – sopran, Maria Zawartko – alt, Przemysław Borys – tenor, Łukasz Jakubczak – bas, 

Chóry: „Misericordia” z parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy (przygotowanie: Barbara Janas), Kameralny „Piu Mosso” z Wrocławia (przygotowanie: Dominik Jarocki), „Concerto Glacensis” z Kłodzka (przygotowanie: Katarzyna Mąka-Żelazko), „Noster” z Goraja (przygotowanie: Diana Adamska).

Orkiestra: Orkiestra Symfoniczna  Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu pod batutą Barbary Janas.

Galeria zdjęć