Koncert 16.08.2024

Perły Kameralistyki

„Kwartet Żywiołów”


Koncert pod patronatem:

Muzyka współczesna nie musi być nudna! W kompozycjach Pawła Pudło mieszają się elementy muzyki filmowej, industrialnej, symfonicznego rocka i eksperymentalne brzmienia. Program oparty na aranżacjach Symfonii „Żywioły” stworzonych specjalnie dla jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych uzupełnią wizualizacje samego kompozytora. Daj się porwać muzycznemu żywiołowi!

Informacje

Data Koncertu: 16 Sierpnia 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 2x 40 min
Cena Biletów:
VIP – 140 zł (w cenie poczęstunek w przerwie koncertu)
normalny 90 zł
ulgowy 60 zł (studenci i uczniowie)
Wstęp Wolny: Seniorzy i renciści
(Liczba miejsc ograniczona)

Program Koncertu (ok. 2x 40 min):

Koncert nowej muzyki kameralnej kompozytora Pawła Pudło oparty na symfonii „Żywioły” z wizualizacją

Wykonawcy Koncertu:

Diverso String Quartet
Paweł Pudło – wizualizacje

16 Sierpnia 2024

Biografie

Diverso String Quarter – Polski kwartet smyczkowy specjalizujący się w wykonawstwie muzyki polskiej XX i XXI wieku. Zespół składa się z koncertmistrzów i solistów polskich orkiestr symfonicznych. Kwartet debiutował w 2013. Zespół szkolił się na prestiżowych uczelniach zagranicznych – Royal Northern College of Music w Manchesterze i Universitat der Kuenste w Berlinie. Stypendyści Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz berlińskiej Fundacji Yehudi Menuhina. Nagradzani na międzynarodowych konkursach kameralnych, w tym na III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie. Koncertowali na festiwalach w Polsce, Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Austrii i na Malcie. W 2017 roku wystąpili w legendarnym berlińskim Konzerthausie. Kwartet dokonywał prawykonań oraz nagrań utworów współczesnych i zapomnianych dzieł polskich kompozytorów.

Kompozytor Paweł Pudło – kompozytor muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej, oraz reżyser przedsięwzięć multidyscyplinarnych łączących muzykę, sztuki wizualne i edukację. Jego muzykę wykonują wybitni muzycy polscy i zagraniczni współpracujący z Berliner Philharmoniker, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie czy Barcelona Symphony Orchestra. Utwory koncertowe oraz filmy z jego muzyką prezentowane były na całym świecie. Często łączy obsadę orkiestrową z elektroniką i instrumentami etnicznymi. Jego muzyka wykonywana była w prestiżowych miejscach, jak Siedziba Generalna ONZ w Nowym Yorku (USA), Internationales Congress Centrum w Berlinie (Niemcy), Stadion Narodowy w Warszawie oraz Stadion Olimpijski w Kijowie (Ukraina). Twórca muzyki dla Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro2012, której wysłuchało na żywo ponad 1,5 miliona osób. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżniony w kategorii „Płyta roku 2018 – muzyka klasyczna”.

SALA ORATORIUM MARIANUM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


16 Sierpnia 2024