Koncert 19.07.2024

Perły Kameralistyki

„Vivaldi Night”


Koncert pod patronatem:

Muzyka Antonio Vivaldiego to nie tylko Cztery Pory Roku. To zaskakująca różnorodność afektów i melodii. W barokowym wnętrzu Oratorium Marianum muzyka barokowego mistrza brzmi naprawdę wyjątkowo, szczególnie na XVIII-wiecznych włoskich instrumentach. Poznaj twórczość „Rudego księdza” w brawurowym wykonaniu Zespołu Solistów Filharmonii Uniwersyteckiej i Viktora Kuznetsova!

Informacje

Data Koncertu: 19 Lipca 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 2x 40 min
Cena Biletów:
VIP: 140 zł (w cenie poczęstunek w przerwie koncertu)
normalny 90 zł
ulgowy 60 zł (studenci i uczniowie)
Wstęp Wolny: Seniorzy i renciści
(Liczba miejsc ograniczona)

Program Koncertu (ok. 2x 40 min):

  • A. Vivaldi – „Cztery Pory Roku”
  • Concerto alla Rustica RV 151
  • Sinfonia al Santo Sepolcro RV 169
  • Sinfonia I RV 116
  • Concerto Ripieno RV 114
  • Sinfonia III RV 146

Wykonawcy Koncertu:

Viktor Kuznetsov – skrzypce
Zespół Solistów Filharmonii Uniwersyteckiej

19 Lipca 2024

Biografie

Viktor Kuznetsov  urodził się w 1963 roku w Taganrodze w rodzinie muzyków. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w czwartym roku życia u swojego ojca, wybitnego pedagoga Michala Kuzniecowa. W 1981 roku rozpoczął studia solistyczne w klasie profesora B. Kotorowicza w Konserwatorium Kijowskim. W 1986 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Polsce, a w 1987 roku – laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui (Włochy). Od 1991 roku artysta mieszka i pracuje we Wrocławiu. W latach 2003/04 był pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu im. N.Paganiniego oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Wirtuoz”. Jest założycielem i Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza oraz Wrocławskiej Orkiestry Festiwalowej. Nagrał z tymi zespołami wiele płyt CD, w tym na zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w 2002r. ( rekonstrukcja koncertu N. Paganiniego we Wrocławiu z 1829 roku). Na zamówienie Towarzystwa Muzycznego im. J. Zaidlera powstała płyta CD pt. „Musica Sacromontana”, która otrzymała w 2008 roku prestiżową nagrodę muzyczną „FRYDERYK”. Artysta stale koncertuje w Polsce i za granicą: w Niemczech, Norwegii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii. Jego „perfekcyjny i natchniony styl gry został doceniony przez najbardziej wymagającą publiczność”(Tagesspiegel). Artysta od czasu swojego debiutu w 2004 roku w Filharmonii Berlińskiej regularnie występuje jako solista na tej prestiżowej scenie muzycznej. Wiktor Kuzniecow od 1991 roku prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2002 roku pełni funkcję wiceprezesa Wrocławskiego Towarzystwa Koncertowego. Od 2013 roku jest Prezesem Fundacji ESKM (Europejska Sieć Kultury Młodych), której głównym zadaniem jest promocja młodych utalentowanych artystów. Jest inicjatorem i współzałożycielem w roku 2018 Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu, w której pełni funkcję dyrektora artystycznego.

Zespół Solistów Filharmonii Uniwersyteckiej powstał na bazie Zespołu „Ricordanza”, założonego w 2000 roku przez Victora Kuznetsova, wybitnego skrzypka i pedagoga. Skupia najlepszych wrocławskich muzyków, grających na mistrzowskich instrumentach z XVIII i XIX wieku. Artyści łączą grę solową i zespołową, jednocześnie eksponując swoje indywidualne umiejętności oraz tworząc unikalne brzmienie jako kameralna orkiestra. Zespół wykonuje repertuar od baroku włoskiego i niemieckiego po dzieła współczesne. Koncertowali w wielu krajach europejskich, uczestniczyli w renomowanych festiwalach oraz występowali w słynnych salach koncertowych, w tym w Filharmonii Berlińskiej. Za płytę z muzyką J. Zeidlera Zespół otrzymał prestiżową nagrodę Fryderyk.

SALA ORATORIUM MARIANUM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


19 Lipca 2024