Koncert 23.07.2024

Scena Młodych

„My favourite pieces”


Koncert pod patronatem:

Młoda wrocławska artystka w imponującym stylu zdobywa kolejne laury. Czy jurorzy stu międzynarodowych konkursów mogą się mylić? Przyjdź, zobacz i posłuchaj sam, jak 14-letnia Diana Cel wykonuje ulubione utwory na skrzypce i fortepian, wybrane specjalnie na ten wieczór!

Informacje

Data Koncertu: 23 Lipca 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 70 min
Cena Biletów:
normalny 80 zł
ulgowy 50 zł (studenci i uczniowie)
Wstęp Wolny: Seniorzy i renciści
(Liczba miejsc ograniczona)

Program Koncertu (ok. 70 min):

  • Miniatury i utwory wirtuozowskie F. Kreislera, H. Wieniawskiego, E. Blocha, T. Vitali, I. Kisiel

Wykonawcy Koncertu:
Diana Wiktoria Cel – skrzypce
Tomasz Śliwowski – fortepian

 

23 Lipca 2024

Biografie

Diana Viktoria Cel – Czternastoletnia skrzypaczka z Wrocławia, uczy się w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Jest laureatką ponad stu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie w Odessie oraz Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Mińsku, I miejsca na Międzynarodowym Konkursie w Zaporożu na Ukrainie, I miejsc na Międzynarodowych Konkursach w Wiedniu, Rzymie, Paryżu, Turcji, Białorusi, Serbii i na Słowacji. Zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Moskwie. Uzyskała również dwukrotnie I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Ukrainie w kategorii zespołów kameralnych.
Wielokrotna stypendystka Prezydenta Wrocławia oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowej pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W latach 2017-2019 otrzymywała nagrodę specjalną Złotego Orła Burmistrza Trzebnicy za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest również stypendystką ogólnopolskiego programu Bank Talentów w Warszawie. W 2022r. nagrała płytę z miniaturami skrzypcowymi, wydaną przez Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu. Wykonywała tam dedykowaną jej „Miniaturę Bałkańską” Iwony Kisiel. W 2023r została laureatką konkursu Fundacji Ze Sztuką przez Świat, wygrywając sesję nagraniową w Studio Polskiego Radia w Warszawie.
Brała udział w koncertach i festiwalach muzycznych m.in. Wratislavia Cantans, Silesia Sonans, Akademia Małego Artysty w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu. W roku 2020 i 2021 wystąpiła na scenie Filharmonii w Hamburgu jako laureatka Międzynarodowego Konkursu Stage4Kids. W 2022 i 2023 roku koncertowała z Orkiestrą Kameralną na Słowacji jako laureatka Konkursu Skrzypcowego Prime Violin. W 2024 roku wystąpiła jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Zabrzu. Jej pasją obok gry na skrzypcach jest opera i śpiew oraz gra na fortepianie. W wolnym czasie lubi jeździć na deskorolce i pokonywać trasy w parkach linowych.

SALA ORATORIUM MARIANUM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


23 Lipca 2024