Koncert 28.05.2019

„Tylko Mozart”– z cyklu „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu”

Koncert dedykowany jest 30-leciu Lions Club Polska

Data: 28 maja 2019 godz. 19.00

Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cena Biletu: parter – I miejsca – 80 zł , II miejsca – 60 zł , balkon plus strefa VIP – 130 zł (bufety gratis)

Ilość Miejsc: 500

Miejsca: Numerowane

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu zaprasza na koncert pt. „Tylko Mozart” – z cyklu „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Uniwersyteckiej. Gościem specjalnym koncertu jest Andrej Nikolaev – dyrygent – Opera Królewska w Sztokholmie i Alice Power – fortepian – Szwecja. Będzie to – nawet jak na muzyczny Wrocław – niezwykłe wydarzenie, ponieważ repertuar koncertu obejmuje najpiękniejsze i najwybitniejsze dzieła A. Mozarta, jakie dotąd nie wykonano w Polsce łącznie na jednym koncercie.

koncert przywitanie wiosny Wrocław

Program koncertu:

Cz.I
1. W. A. Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara”
2. W. A. Mozart – Koncert fortepianowy nr 12, A dur, K 414 cz. I
Alice Power – fortepian
3. W. A. Mozart – Symfonia nr 40, g moll, K. 550

Przerwa ok. 15-20 min.

Cz.II
1. W. A. Mozart – Uwertura do opery „Don Giovanni” K 527
2. W. A. Mozart – Koncert fortepianowy nr 20, d moll, K 466
Alice Power – fortepian

Wykonawcy koncertu:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu
Andrej Nikolaev – dyrygent, Szwecja – Opera Królewska w Sztokholmie
Alice Power – fortepian, Szwecja

INFORMACJE O WYKONAWCACH:


Alice Power

Viktor Kuznetsov

Alice Power to czwarte pokolenie w rodzinie muzyków. Zaczęła grać na fortepianie w wieku czterech i pół roku, ucząc się od matki i babci Victorii i Eleny Power. W wieku ośmiu lat wykonała koncert Mozarta w szwedzkim teatrze „Confidencen”.W 2011 roku Alice otrzymała tytuł „King of Piano” w szkole fortepianowej Roberta Wellsa i wystąpiła z nim w Royal Albert Hall w Londynie. Robert Walls działa jako mentor Alice i często występują razem. W 2012 roku została zaproszona do wykonania koncertów solowych w domu Chopina w Polsce. W 2013 roku otrzymała prestiżowe stypendium Maj von Rosen od Królewskiej Szwedzkiej Akademii Muzycznej. W 2014 roku została zaproszona do Ammanu w Jordanii, gdzie wystąpiła z koncertem w obecności burmistrza miasta i księżniczek Jordanii. We wrześniu 2017 roku została zaproszona do gry z Royal Stockholm Philharmonic Orchestra przed szwedzkim rządem i członkami rodziny królewskiej.
Mimo młodego wieku Alice występowała już na wielu największych scenach w Szwecji: w Pałacu Królewskim z parą królewską, Royal Opera, Stockholm Concert Hall, Sztokholmskim Teatrze Miejskim, Globe Arena, Berwald Hall, Conficence i wielokrotnie występował w krajowej telewizji i radiu. Zdobyła już także wiele nagród na różnych międzynarodowych konkursach muzycznych w Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Gruzji i Niemczech. W 2016 roku otrzymała „Grand Prix” na międzynarodowym konkursie muzycznym „Stars at Tenerife”. W styczniu 2017 r. Zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozart w Tbilisi w Gruzji, aw kwietniu 2017 r. „Pierwsza Nagroda Assoluto” w Międzynarodowym Konkursie „Fajerwerki Muzyczne” w Badenii-Wirtembergii w Niemczech. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrasa Schiffa, Leifa Ove Andsnesa, Valentinę Lisitsę, Tamarę Poddubną, Renę Shereshevską, Mariannę Shirinyan i innych.
Alice jest także bardzo utalentowaną malarką. Zaczęła malować, kiedy miała trzy i pół roku. Artystka Gea Sibola Hansen jest jej mentorem w malarstwie.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej pod tą nazwą wystąpiła po raz pierwszy dnia 28.05.2019, ale została powołana do życia w 1997 roku przez Jana Ślęka głównie dla potrzeb Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i nosiła nazwę Wrocławska Orkiestra Festiwalowa. Występowała we Wrocławiu i innych miastach, ciesząc się uznaniem publiczności i krytyki muzycznej. Aktualnie Dyrektorem Artystycznym Orkiestry Symfonicznej jest Viktor Kuznetsov, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Polsce w 1986 r i laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui w 1987 r. Od 1991 r. mieszka i pracuje we Wrocławiu. Poza działalnością koncertową prowadzi także klasę skrzypiec we Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest założycielem i Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza, który obchodzi w tym roku XX-lecie działalności. Ricordanza koncertuje w kraju i za granicą, odnosząc sukcesy, o czym świadczą liczne recenzje i nagrania. Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Johanna Straussa występuje we Wrocławiu i innych miastach, ciesząc się uznaniem publiczności i krytyki muzycznej. Muzycy tego zespołu są trzonem Orkiestry Symfonicznej, której skład uzupełniany jest w zależności od wymagań koncertu o dodatkowych muzyków z polskich i zagranicznych filharmonii. W ubiegłych latach Orkiestra Symfoniczna występowała pod nazwą Wrocławska Orkiestra Festiwalowa i Wrocławska Orkiestra Symfoniczna, a dyrygował nią maestro Jan Ślęk, oraz Marcin Grabosz. Orkiestrą podczas tegorocznych koncertów gościnnie dyryguje Andrej Nikolaev, skrzypek i dyrygent z Królewskiej Opery w Sztokholmie.

SALA KONCERTOWA RADIA WROCŁAW:


Sala Koncertowa Radia Wrocław jest jedną z największych pracowni radiowych w Polsce. Na powierzchni 600 m2 mieści się pełen zespół muzyków oraz chór. Budowę Sali przeprowadzono w burzliwych latach 1939-1942. Ze względu na brak miejsc siedzących w ciągu kilku pierwszych lat publiczność Sali Koncertowej Radia Wrocław musiała podziwiać występy sceniczne na stojąco. Jakiś czas później Sala Koncertowa we Wrocławiu doczekała się upragnionej widowni na 500 osób. Doskonała akustyka oraz profesjonalne wyposażenie muzyczne wyróżniają Salę na tle innych obiektów.