Koncert 30.10.2021

Wykonawca koncertu:

Kenji Miura – fortepian
Viktor kuznetsov – skrzypce
Berlińska Orkiestra Festiwalowa Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu pod dyrekcją artystyczną Viktora Kuznetsova

Filharmonia Berlińska – Kammermusiksaal

FILHARMONIA UNIWERSYTECKA WROCŁAW

KONCERTY MUZYKI KLASYCZNEJ

o filharmonii uniwersyteckiej

FILHARMONIA

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu została powołana przez Towarzystwo Koncertowe we Wrocławiu i Fundację Rozwoju Kultury we Wrocławiu w wyniku akceptacji takiej inicjatywy i objęciu jej honorowym patronatem przez Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

filharmonia Wrocław

MISJA

Jako główny cel Filharmonia Uniwersytecka stawia sobie promocję Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zespołu Solistów Ricordanza, który stanowi jej trzon artystyczny. Filharmonia chce także wspierać młodych, wrocławskich wykonawców i kompozytorów.

oratorium marianum

ORATORIUM MARIANUM

Barokowa sala koncertowa, w której odbywają się koncerty muzyki klasycznej filharmonii uniwersyteckiej. Oratorium Marianum położone jest w obrębie głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Uznawana jest za jedną z najlepszych sal muzycznych we Wrocławiu.

muzyka klasyczna Wrocław

MUZYKA

Realizację celów filharmonii ma zapewnić starannie dobrany repertuar koncertowy wykonywany na światowym poziomie. Specjalne cykle koncertowe: „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu” oraz „Relaksujące podróże melomana odkrywcy” będą kontynuowane każdego miesiąca.

PARTNERZY FILHARMONII UNIWERSYTECKIEJ