Koncert 30.12.2020

⚠️KONCERT ODWOŁANY ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIA SPOWODOWANE PANDEMIĄ⚠️

Data: 30.12.2020 godz. 20.00

Miejsce: Filharmonia Berlińska Kammermusiksaal

Program koncertu:

V.A. Mozart – Divertimento D-dur , KV 136
V.A. Mozart – Divertimento B-dur , KV 137
V.A. Mozart – Divertimento F-dur , KV 138
Berlińska Orkiestra Festiwalowa

F. Chopin – Koncert fortepianowy nr.1, op. 11
Alice Power – fortepian
Berlińska Orkiestra Festiwalowa

Wykonawcy koncertu:
Alice Power – fortepian, Szwecja
Berlińska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją artystyczną Viktora Kuznetsova

INFORMACJE O WYKONAWCACH


Alice Power

Viktor Kuznetsov

Alice Power to czwarte pokolenie w rodzinie muzyków. Zaczęła grać na fortepianie w wieku czterech i pół roku, ucząc się od matki i babci Victorii i Eleny Power. W wieku ośmiu lat wykonała koncert Mozarta w szwedzkim teatrze „Confidencen”.W 2011 roku Alice otrzymała tytuł „King of Piano” w szkole fortepianowej Roberta Wellsa i wystąpiła z nim w Royal Albert Hall w Londynie. Robert Walls działa jako mentor Alice i często występują razem. W 2012 roku została zaproszona do wykonania koncertów solowych w domu Chopina w Polsce. W 2013 roku otrzymała prestiżowe stypendium Maj von Rosen od Królewskiej Szwedzkiej Akademii Muzycznej. W 2014 roku została zaproszona do Ammanu w Jordanii, gdzie wystąpiła z koncertem w obecności burmistrza miasta i księżniczek Jordanii. We wrześniu 2017 roku została zaproszona do gry z Royal Stockholm Philharmonic Orchestra przed szwedzkim rządem i członkami rodziny królewskiej.
Mimo młodego wieku Alice występowała już na wielu największych scenach w Szwecji: w Pałacu Królewskim z parą królewską, Royal Opera, Stockholm Concert Hall, Sztokholmskim Teatrze Miejskim, Globe Arena, Berwald Hall, Conficence i wielokrotnie występował w krajowej telewizji i radiu. Zdobyła już także wiele nagród na różnych międzynarodowych konkursach muzycznych w Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Gruzji i Niemczech. W 2016 roku otrzymała „Grand Prix” na międzynarodowym konkursie muzycznym „Stars at Tenerife”. W styczniu 2017 r. Zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozart w Tbilisi w Gruzji, aw kwietniu 2017 r. „Pierwsza Nagroda Assoluto” w Międzynarodowym Konkursie „Fajerwerki Muzyczne” w Badenii-Wirtembergii w Niemczech. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrasa Schiffa, Leifa Ove Andsnesa, Valentinę Lisitsę, Tamarę Poddubną, Renę Shereshevską, Mariannę Shirinyan i innych.
Alice jest także bardzo utalentowaną malarką. Zaczęła malować, kiedy miała trzy i pół roku. Artystka Gea Sibola Hansen jest jej mentorem w malarstwie.

Berlińska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją artystyczną Viktora Kuznetsova

Viktor Kuznetsov

Od 20 lat Berlińska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją artystyczną Viktora Kuznetsova, to wielokulturowe zrzeszenie muzyków czołowych orkiestr europejskich, inspiruje swoim repertuarem z epoki baroku, klasyki wiedeńskiej i romantyzmu, uzupełnionym o muzyczne rarytasy.