Oratorium 16.07.2024

Recital Mistrzowski

„Fantazja dźwięków”


Koncert pod patronatem:

Ten koncert to prawdziwy muzyczny kalejdoskop, w którym dynamicznie zmieniają się style i emocje. Wszystko to za sprawą wielu drobnych utworów – tych bardziej i mniej znanych. Nużą Cię wielkie muzyczne formy? A może pragniesz poznać styl wielu kompozytorów jednego wieczoru? To wydarzenie jest dla Ciebie!

Informacje

Data Koncertu: 16 Lipca 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 70 min
Cena Biletów:
normalny 80 zł
ulgowy 50 zł (studenci i uczniowie)
Wstęp Wolny: Seniorzy i renciści
(Liczba miejsc ograniczona)

Program Koncertu (ok. 70 min):

  • H. Wieniawski – Fantazja na tematy z „Fausta”
  • P. Sarasate – Fantazja na tematy z „Carmen”
  • I. Frolov – Fantazja na tematy z „Porgy and Bess”

Wykonawcy Koncertu:

Marcin Ostrowski – skrzypce
Tomasz Śliwowski – fortepian

16 Lipca 2024

Marcin Ostrowski – Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Kształcił się we Wrocławiu, w Poznaniu, w Berlinie i Manchesterze, uzyskując dyplomy studiów solistycznych i kameralnych, zwieńczone tytułem doktorskim w 2018 roku. Podczas studiów i kursów mistrzowskich doskonalił grę pod okiem m.in. Wandy Wiłkomirskiej, Maxima Vengerova, Alexandra Sitkowieckiego, Wiktora Kuznetsova, Wojciecha Malińskiego, Roberta Szredera i Tomasza Tomaszewskiego oraz muzyków z Artemis Quartet, Śkampa Quartet, Talich Quartet i Alban Berg Quartet.

Był wyróżniany na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy, Olsztynie i Lusławicach, w 2011 znalazł się w reprezentacji Polski na 14. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Berlińskiej fundacji Yehudi Menuhin „Live Music Now”.

Jako solista i kameralista występował na wielu prestiżowych scenach, w tym w berlińskim Konzerthaus, lipskim Mendelssohn Haus, czy Kammermusiksaal Filharmonii Berlińskiej. Koncertował ze stowarzyszeniem takich orkiestr, jak Festival Orchester Berlin, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Uniwersytecka, Zespół Solistów Ricordanza, RNCM Chamber Orchestra, Orchestra of Square Chapel, Berlin Akademisches Orchester. Ma na koncie trzy wydane płyty z utworami solowymi i kameralnymi. Na co dzień pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej. Gra na instrumencie wykonanym przez Pietro Antonio Landolfiego w XVIII w.

SALA ORATORIUM MARIANUM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


16 Lipca 2024