Oratorium 20 Lipiec 2023

Skrzypce w Miniaturze – recital Marcina Ostrowskiego

w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego Wrocław – Plac Uniwersytecki 1

Godzina 18:00


Koncert pod patronatem:

INFORMACJE

Data Koncertu: 20 Lipca 2023
Godzina: 18:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego  – Wrocław, Plac Uniwersytecki 1
Czas Koncertu: ok. 60 min
Cena Biletu: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł (renciści i młodzież do lat 18)

Emeryci Wstęp Wolny

* Zakup biletów również w dniu każdego koncertu od godziny 17:00 do 18:00 w kasie przy wejściu do sali koncertowej – płatność kartą lub gotówką
* Informacja i rezerwacja biletów pod numerem 691 704 119

WYKONAWCA

Marcin Ostrowski – skrzypce
Tomasz Śliwowski – fortepian

Program koncertu:

Wieniawski, Sarasate, Debussy, Bloch, Kreisler i inni

20 Lipca 2023

OPIS KONCERTU​


Marcin Ostrowski

Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Kształcił się we Wrocławiu, w Poznaniu, w Berlinie i Manchesterze, uzyskując dyplomy studiów solistycznych i kameralnych, zwieńczone tytułem doktorskim w 2018 roku. Podczas studiów i kursów mistrzowskich doskonalił grę pod okiem m.in. Wandy Wiłkomirskiej, Maxima Vengerova, Alexandra Sitkowieckiego, Wiktora Kuzniecowa, Wojciecha Malińskiego, Roberta Szredera i Tomasza Tomaszewskiego oraz muzyków z Artemis Quartett, Śkampa Quartet, Talich Quartet i Alban Berg Quartet.

Wyróżniany na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy, Olsztynie i Lusławicach, w 2011 znalazł się w reprezentacji Polski na 14. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Berlińskiej fundacji Yehudi Menuhin „Live Music Now”. Występował na wielu prestiżowych scenach, w tym w berlińskim Konzerthaus, Lipskim Mendelssohn Haus, czy Kammermusiksaal Filharmonii Berlińskiej. Ma na koncie 3 wydane płyty z utworami solowymi i kameralnymi. Na co dzień pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej. Gra na instrumencie wykonanym przez Pietro Antonio Landolfiego w XVIII w.

SALA ORATORIUM MARIANUM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


20 Lipca 2023