Koncert 27.08.2024

Perły Kameralistyki

„Taneczne Potpourri”


Koncert pod patronatem:

W 170-tą rocznicę urodzin pochodzącego z Wrocławia kompozytora, dwie znakomite pianistki zaprezentują jego najciekawsze utwory na cztery ręce. Od oberka po flamenco – poznaj twórczość Maurycego Moszkowskiego w projekcie nagrodzonym stypendium twórczym Marszałka Województwa Dolnośląskiego w 2023 roku !

Informacje

Data Koncertu: 27 sierpnia 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 70 min
Cena Biletów:
normalny 80 zł
ulgowy 50 zł (studenci i uczniowie)
Wstęp Wolny: Seniorzy i renciści
(Liczba miejsc ograniczona)

Program Koncertu (ok. 70 min):

M. Moszkowski – Tańce hiszpańskie i polskie  w 170 rocznicę urodzin kompozytora

Wykonawcy Koncertu:

Katarzyna Kaczorowska – fortepian
Katarzyna Falana- fortepian

27 sierpnia 2024

Katarzyna Kaczorowska – pianistka i kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Olgi Rusiny. Laureatka konkursu pianistycznego „Konzerteum” w greckim Markopoulo w 1995 r. Artystka umiejętnie łączy miłość do fortepianu z działalnością edukacyjną i aktywnością koncertową. W latach 1996-2010 była nauczycielką fortepianu i akompaniamentu w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz oraz w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Od 2000 r. prowadzi klasę fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jej uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów w Polsce i na świecie. Od niemal trzydziestu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie kameralistyki. Współpracowała z wieloma utytułowanymi solistami, akompaniowała
wybitnym skrzypkom m.in. Hannie Lachert-Segal (New York Philharmonic), Wiktorowi Kuzniecowowi i Robertowi Bacharze. Była także akompaniatorką podczas kursów mistrzowskich prof. Idy Haendel. Nagrała kilka płyt, m.in. „From The Shadow To The Light” z klarnecistą Janem Jakubem Bokunem, „Ottorino Respighi” z Ewą Podleś, Michałem Nestorowiczem i Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” dla firmy KOCH oraz ”Skrzypce w miniaturze” ze skrzypkiem Marcinem Ostrowskim.
W roku 2023 otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Dolnośląskiego na nagranie i wydanie płyty „Taneczne Potpourri” z utworami Moritza Moszkowskiego na cztery ręce z pianistką Katarzyna Falaną. Zagrała też koncerty rejestrowane przez Polskie Radio i Telewizję Polską.

Katarzyna Falana – pianistka i kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej oraz studiów podyplomowych w klasie kameralistyki (duet fortepianowy) prof. Janiny Baster. Od wielu lat łączy aktywność koncertową ze szkoleniem młodych adeptów fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana dyplomami dla pianisty-kameralisty na konkursach instrumentalnych i wokalnych. W latach 1993-1994 stypendystka Prezydenta Miasta Katowic. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Rzymie w 1997r. i półfinalistka Reding-Piette Piano Duo Competition w Neuchatel w Szwajcarii w 2001 r. Brała udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof.
H. Czerny-Stefańskiej i W. Obidowicza oraz w kursie duetów fortepianowych w Rostocku w klasie H. Petera i V. Stenzla (Niemcy) i B. Eden i A. Tamira (Izrael). Jako muzyk orkiestrowy od 2009 r. współpracuje z Filharmonią Wrocławską NFM, biorąc
udział w licznych koncertach symfonicznych oraz w festiwalach Wratislavia Cantans i Musica Polonica Nova. Zagrała pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, m.in. Ph. Herreweghe, J. Swensena, A. Boreyko, G. Chmury, S. Skrowaczewskiego i J. Kaspszyka.
Koncertowała z orkiestrą w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Artystki współpracują ze sobą od 2015 roku, wykonując muzykę fortepianową na cztery ręce.

SALA ORATORIUM MARIANUM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


27 sierpnia 2024